ایرادهای وارد شده به مرجع ورمی کمپوست ایران

ایرادهای وارد شده به مرجع ورمی کمپوست ایران

www.evermi.ir/show/?id=307

کد مطلب : 307  

یکی از مدرسین حوزه ارگانیک، طی پیامی، ایرادهایی را به مرجع ورمی کمپوست ایران وارد دانسته اند

بانک اطلاعات ورمی کمپوست

evermi.ir  

نسخه ویژه چاپ

powered by : www.monazam.ir


 

رادیو ورمی - صدای صنعت ورمی کمپوست ایران

 

آقای طالبی

سلام و ارادت و خداقوت بنده را پذیرا باشید

بنده تقریباً تمامی مطالب سایت شما را مطالعه و گوش کرده ام و به پشت کار و تلاش شما آفرین می گویم و در جهت بهبود و عدم پایین آمدن سطح علمی سایت پیشنهاداتی برای شما دارم. البته اگر پذیرا باشید و بی ادبی نباشد چون این سایت برای بنده به عنوان یک تولید کننده و مدرس بسیار اهمیت دارد.

سایت شما تا به امروز به نظر بنده چند ایراد مهم و اساسی داشته که به اختصار بیان می کنم :

» اعلام خرید ورمی کمپوست در سایت آن هم به قیمت 130 تومان که سرانجام با فوش و ناسزای تولید کنندگان رو به رو شد

» مصاحبه با آقای یوسفی که ایشان یک دلال ورمی کمپوست بود و برای شروع قسمت رادیو ورمی کمپوست شروع خوبی نبود

» مصاحبه با آقای قالیباف که ببخشید شاید برای شما و دیگر شنوندگان تازه کار جالب بود ولی از نظر صاحب نظران یک سری اطلاعات ابتدایی و پیش پا افتاده بود که با نظر دادن راجع به روش آقای مقیمی تبدیل به یک سوتی فنی شد از این نظر که وقتی کود گاوی را در ارتفاع بالا تبدیل به بستر تولید کنیم مانند آقای مقیمی کود در زیر تبدیل به کمپوست شده و این یک حسن است نه عیب چرا که ورمی کمپوست تولیدی از کمپوست گاوی بسیار بسیار با ارزش تر از ورمی کمپوست تولیدی از کود گاوی است یا بنده خود پشته ای در سایت آقای مقیمی به ارتفاع 5 متر دیدم که هم آقای یوسفی در مصاحبه خود آن را به کوهی از کرم و کود بیان کرد و هم در قسمت ویدئو سایت شما از آن فیلم گرفته اید که آقای قالیباف گفتند پشته ها 2 متر هم نبوده که این یک تاقض در بیان مطالب برای مراجعه کنندگان به سایت به حساب می آید.

به نظر این حقیر نظر شما بر این است که سایتتان تبدیل به یک سایتی شود که همگی دوستان بتوانند آزادانه افکار خود را بیان کنند که البته این اتفاق در قسمت نظرات افتاده است و آقای قالیباف یا یوسفی هم باید آنجا نظر می دادند نه اینکه مصاحبه رادیویی داشته باشند چرا که رادیو ورمی دیگر ارزش خود را از دست میدهد

پبشنهاد بنده این است که این دو مصاحبه را مانند آن آگهی خرید ورمی کمپوست 130 تومانی سریعاً بردارید تا از اعتبار سایتی که با این همه زحمت بوجود آمده کم نشود و به جای آن از آن دسته از کشاورزانی که از ورمی کمپوست مصرف کرده اند و راضی بوده اند در مورد چگونگی و مقدار مصرف ورمی کمپوست مصاحبه کنید که این امر در شرایط فعلی یک امر نجات بخش و لازم و ضروری است برای تولید کنندگان ورمی کمپوست و من الله توفیق

 

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران * 

ایرادات شما را قطعا وارد می دانیم زیرا نظرات یک عضو محترم مرجع ورمی کمپوست ایران است. مطالبی که در پی می آید، به هیچ عنوان جوابیه نیست و فقط درد دلی دوستانه با شما فعالین عزیز این حوزه است.

درباره مصاحبه اول با آقای یوسفی، ضمن احترامی که برای همه فعالین این حوزه قایل هستیم، ما اعلام کردیم که می خواهیم رادیو ورمی را راه اندازی کنیم اما کسی پیشقدم نشد و آقای یوسفی پیشقدم شدند. 

از آنجا که رویکرد ما، رویکرد آزاد است و تلاش می کنیم به خودسانسوری دچار نشویم، نه مصاحبه ایشان و نه مصاحبه و مطلب دیگری را از سایت بر نخواهیم داشت مگر به حکم قانونی دادگاه صالحه اگر شاکی خصوصی داشته باشند و این رویکرد را بارها اعلام کرده ایم.

درباره موضوع خرید کود ورمی کمپوست به قیمت 130 تومان در تیر ماه امسال، همانطور که خاطرتان هست، یک تبلیغ بود که اعلام هم شد که تبلیغ است و فقط از آنجا که در آن دوره تعداد بسیار زیادی تماس با مرجع ورمی کمپوست ایران داشتیم که همه می خواستند هر طور شده و حتی به قیمت 100 تومان و 70 تومان کود خود را "رد کنند" تا بتوانند بخشی از زیان خود را جبران کنند و از این حوزه فاصله بگیرند، یک خریدار نقد که مراجعه کرده بود و به قیمت 130 تومان می خرید فقط برای 24 ساعت روی سایت قرار گرفت که این دسته افراد خاص بتوانند حداقل بخشی از ضرر و زیان خود را کاهش دهند و حدود 12 هزار تن هم خریداری شد و این مورد را ما نه تایید می کنیم و نه تکذیب. تنها کاری که از ما برمی آمد همین بود و از این حجم خرید حتی یک ریال برداشت نکردیم که خدای نکرده هیچ شائبه ای وجود نداشته باشد که برای منفعت شخصی این کار را کرده ایم. این کار، در یک دوره و برای یک عده خاص از تولید کنندگان، به نظر ما یک خدمت و انجام وظیفه بود که از طرف مرجع ورمی کمپوست ایران ارائه شد. 

هم اکنون هم دوستان می دانند بیش از 2000 تن صادرات با کمک مرجع ورمی کمپوست ایران بدون دریافت هیچ گونه هزینه ای و وجهی انجام شده است. صادرکنندگانی که به مرجع ورمی کمپوست ایران مراجعه داشته اند، راهنمایی شده اند و از تولیدکنندگان صلاحیت دار  مورد تایید مرجع ورمی کمپوست ایران، کود ورمی کمپوست و کرم (خشک و منجمد) تهیه کرده اند و صادر هم شده است و کشورهایی مانند قطر، امارات، کویت، عراق و ترکیه از کودهایی که با راهنمایی مرجع ورمی کمپوست ایران تهیه و بسته بندی شده است واردات داشته اند (و یکی دو کشور اروپایی؛ کرم و روغن کرم و محصولات فرآوری شده کرم) و این سیاست کاری مرجع ورمی کمپوست ایران برای حمایت از تولید کنندگان داخلی به همین شکل و با شدت بیشتر در سال 1394 و 1395 نیز طبق برنامه های موجود که بر اساس اهداف، چشم انداز سازمانی و ماموریت تعریف شده برای مرجع ورمی کپوست ایران ادامه خواهد داشت. 

درباره موضوع مصاحبه با کشاورزان و باغداران، باور کنید همین آقای مقیمی هم که شما اشاره کرده اید، بارها از ایشان خواسته ایم که خریداران خود را معرفی کنند که ما از آنها درباره فواید مصرف ورمی کمپوست مصاحبه بگیریم و بارها طفره رفته اند و بارها از ایشان خواسته شده است فارم های دیگری که مشاوره داده اند و تولید کرده اند را به ما معرفی کنند و هنرمندانه کناره گرفته اند. همین آقای رحیمی ورمی کمپوست جنگل هم همینطور. بقیه تولید کنندگان عزیز هم همینطور.

درباره مصاحبه با مدرسین این حوزه، شما یکی از این دوستان را معرفی کنید و ارتباط ایجاد کنید ما حتما مصاحبه خواهیم کرد. بارها با مدرسین و صاحب نظران حوزه تماس گرفته ایم و درخواست مصاحبه داشته ایم، همگی به دلایلی که مهمترین آنها وضعیت فعلی بازار است و اینکه نمی خواهند در وضعیت فعلی، جلوی چشم دیگران باشند، طفره رفته اند.

البته به تدریج مصاحبه های نمایشگاه کشاورزی ارگانیک در سایت قرار می گیرد که انشاالله رضایت شما و دیگر عزیزان را در پی داشته باشد. 

در انتها اشاره می کنم که به نظر می رسد تولید کنندگان عزیزمان به این مهم که به نفع خودشان است که خریداران خود را به مرجع ورمی کمپوست ایران معرفی کنند تا مزایای آن از دید یک کشاورز یا باغدار در مرجع ورمی کمپوسط منتشر شود، ، هنوز اعتقاد ندارند. انشاالله این دید و این نگاه ایجاد شود تا بتوانیم همه با هم برای رشد استفاده از محصولات ارگانیک همگام با هم قدم برداریم و به وظیفه خود در راستای تامین سلامت جامعه از طریق تولید مواد مصرفی ارگاینک عمل کنیم.

 

با آرزوی توفیق روز افزون تمامی شما عزیزان

عادل طالبی

مرجع ورمی کمپوست ایران

 

 

قابل توجه خریداران ورمی کمپوست

بازار ورمی کمپوست ایران - خرید و فروش ورمی کمپوست - قیمت ورمی کمپوست