www.evermi.ir  

مرجع ورمی کمپوست ایران

» آموزش تولید ورمی کمپوست - مقالات آموزشی - راهکارها - خدمات مرتبط با کودهای آلی و تولید محصولات ارگانیک

» معرفی تولید کنندگان و مصرف کنندگان و خرید و فروش و قیمت کمپوست و ورمی کمپوست

سازگار با کروم، فایرفاکس و اپرا

Use Chrome, FireFox, Opera

 
 

 
 

رادیو ورمی - صدای صنعت ورمی کمپوست ایران

خبر مهم درباره بازار ورمی کمپوست در ایران : افزایش قیمت ورمی کمپوست در راه است

کد مطلب : 292

خبر مهم درباره بازار ورمی کمپوست در ایران : افزایش قیمت ورمی کمپوست در راه است

گزارش تحلیلی مرجع ورمی کمپوست ایران از وضعیت بازار و قیمت خرید و فروش ورمی کمپوست در مرداد 1393

منبع : www.evermi.ir - مرجع ورمی کمپوست ایران

نویسنده : عادل طالبی(تحلیل گر بازار، کارشناس ارشد تجارت الکترونیک)

طی چند ماه گذشته شاهد انجام خرید های عمده در بازار بوده ایم که همگی تلاش داشته اند در حجم های بالا اقدام به خرید ورمی کمپوست از کف بازار و به قیمت کف نمایند. این خرید ها، از طریق واسطه هایی در استان های مختلف کشور انجام می شود. کود ورمی کمپوست را در حجم های کم و متوسط از تولید کنندگان خریداری و به صورت دپوهای 1000 تا 4000 تنی آماده کرده اند و سپس این کود ها برای خریداران اصلی که به نظر می رسد 2-3 نفر در استانهای مشخصی در مناطق مرکزی ایران هستند ارسال کرده اند.

خرید های انجام شده توسط واسطه ها از زمستان سال گذشته با قیمت هر کیلو ورمی کمپوست بین 50 تا 100 تومان شروع شد. بعد از تمام شدن فروشندگانی که حاضر بودند ورمی کمپوست خود را با این قیمت بفروشند، خرید ها با قیمت های 130 تا 140 تومان ادامه یافت. 

هم اکنون این واسطه ها، ورمی کمپوست را از تولید کنندگان با قیمت بین 140 تا 160 تومان می خرند و به صورت دپوهای 1000 تا 4000 تن درمی آوردند و یکجا به خریداران اصلی تحویل می دهند. شنیده شده است خریداران اصلی، با قیمت 170 تا 220 تومان این کودها را می خرند. به عبارتی، کود ورمی کمپوستی که تولید کننده به قیمت بین 50 تا 150 تومان و گاهی با چک چند ماهه فروخته است، توسط خریداران اصلی، به قیمت حدود 200 تومان و نقدی می رسد. 

با توجه به اطلاعات فوق، و آنچه این روزها در بازار می بینیم، قیمت میانگین ورمی کمپوست در بازار عمده فروشی (با حجم بین 10 تا 100 تن) حدود 160 تومان است. 

نکته مهم اما، در این است که بدانیم چرا خریداران عمده، اقدام به خرید در این حجم وسیع می کنند. از گوشه و کنار خبرهایی شنیده می شود که تایید شده نیست. طبق این اخبار و شنیده ها، به نظر می رسد که اتفاقاتی در راه است و شاهد تغییرات مهمی خواهیم بود. در واقع به نظر می رسد تمام این خرید های چند ماه اخیر به دلیل اطلاع داشتن خریداران اصلی از اتفاقات آینده و پیش رو در بازار ارگانیک و کودهای ارگانیک بوده است. 

سناریو های مختلفی مطرح شده است. یک سناریو این است که دولت به صورت دستوری از وزارت جهاد و کشاورزی خواهد خواست که کود ورمی کمپوست را خریدرای کند و آن را توزیع کند. یک سناریوی دیگر می گوید که استفاده از ورمی کمپوست توسط کشاورزان الزامی می شود و برای این کار مشوق هایی به کشاورزانی که از ورمی کمپوست استفاده می کنند داده خواهد شد یا از ارائه تسهیلات به کشاورزانی که از این کود ها استفاده نکنند خودداری خواهد شد. سناریوی دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه سوبسید کودهای شیمیایی حذف و حتی روی آن مالیات نیز وضع خواهد شد. خبر دیگر این است که فقط به کشاورزانی که ار وزمی کمپوست استفاده کنند، میزان مشخصی کود شیمیایی با قیمت دولتی داده خواهد شد تا به صورت تلفیقی و طی سه سال به تدریج استفاده از کود شیمیایی را در تولید محصولا کشاورزی کمرنگ کنند.

به هر حال، هر یک از این سناریو ها که صحیح باشد و یا سناریو های دیگر، با توجه به آمار ها و اطلاعات مراجعان سایت و اخباری که اعضای محترم سایت درباره رویداد ها و خریداران و شنیده ها و ... در اختیار ما قرار می دهند، می دانیم که در ماه های آینده شاهد رشد بازار و افزایش قیمت ورمی کمپوست خواهیم بود.

 

بنابراین منتظر افزایش قیمت ورمی کمپوست طی ماه های آینده باشید. البته تولید کنندگان عزیزمان بدانند که تا دیدن نتایج عملی و افزایش تقاضا در بازار، قطعاً مدتی زمان مورد نیاز است و ممکن است این رویداد ها طی چند ماه و به تدریج باشد. بنابراین انتظار تغییر سریع و ناگهانی نداشته باشید اما اطلاع داشتن دائمی از شرایط آتی بازار و آماده بودن برای استفاده حداکثری از این شرایط، قطعاً به موفقیت بیشتر ما تولید کنندگان خواهد انجامید. 

 

ضمناً با ثبت نام در بخش "خبرنامه سایت" و درج ایمیل خود می توانید آخرین خبرها درباره قیمت کود و کرم و سایر اطلاعات سایت را به صورت ایمیل دریافت کنید. برای ثبت ایمیل خود اینجا کلیک کنید : 

ثبت نام در خبرنامه و دریافت ایمیل های مرجع ورمی کمپوست ایران

 

 

 

به نظر می رسد

 


نظرات سایر بازدید کنندگان درباره این مطلب : (نمره 7.88235294117647 از 10 به این مطلب)

  آقای عثمان رضایی

در تاریخ 1395/12/03

  باسلام ..مدتی است ذهن درگیر تولیدورمی کمپوست توشهرخودمون که از توابع شهرستان ایرانشهرهست راه اندازی کنم .میخوام بدونم هزینه اولیه چه میزان هست وبازدهی ازنظراقتصادی تاچه حداست.تشکر

 

  آقای رضایی

در تاریخ 1394/11/24

نمره 10  از 10

  سلام به دوستان من نه تولید کننده هستم نه خریدار ولی پیشنهاد میکنم همه تولید کنندگان با هم جمع شوید یک فیلم تبلیغاتی بسازید مثل همین تبلیغات که برای چیپس وپفک وغیره ازشبکه های سراسری پخش بشه تا همه مردم از چنین محصول وفایدهایش آگاه شوند ازاون کشاورز تا اون خانوم خونه دار شما محصولی رو تولید میکنید که خیلی ها از وجود آن بی خبرن به نظر من اکثریت کسانی که میتوانند مصرف کننده محصول شما می توانند باشند از وجود وفایده وحتی نام محصول شما بی اطلاعند و همچنین اگه از تلوزیون تبلیغ شما پخش بشه مردم به محصول شما ایمان می آورند و میخرند تجربه ثابت کرده اگه آشغالم تو تلویزیون تبلیغ بشه مردم میخرند مثال همین پفک وچیپسو وغیره امیدوارم همه تولید کنندگان ایرانی موفق باشند که موفقیت آنها موفقیت کشور عزیزم ایرانه

 

  آقای کاوه

در تاریخ 1394/10/25

نمره 10  از 10

  مطالبتون عالیه.
خدمت همه عزیزانی که قصد تولید ودمی دارنبایست عرض کنم.من خودمم تولیدکنندم 4 ساله تولید میکنم تو مشهد.بازار کارمم عالیه.منتهاش یسال اااقل زمان لازمه تا یه محصول ایده آل تولید کنین بشرطی که هردوره از نمونتون آنالیز بگیرین و ایراداتتونو رفع کنین.
من تولیدم بالا نیست .دوره ای30تن تقریبا.کیلویی700هم نیفروشم.مشتریای خاص خودمو دادم.اینارو گفتم بدونین که جنس خوب تولید کنین،بهتون امضا میدم مشتریش خودش میاد دنبالتون.

 

  آقای محمود

در تاریخ 1394/05/24

  سلام دوستان یه مطلبی بگم واب پاکی رو بریزم رودست تمام کسای که میخان جز تولید کنندگان ورمی باشن این کارتولیدی90درصد بازار یابی و10 درصد تولید است اگر کسی میخواد این کاررو راه بندازه به عنوان یک فروشنده به چند گلخانه ومزرعه درخت میوه سر بزنه ایا خریدار هستن یا نه با این کار حساب بازار دستشون میاد وحتی با چند بارخریدو فروش باجریان تولید ورمی اشنا بشن من چند ساله یه تولید کننده هستم هیچ همایتی از طرف دولت نشدم وچون تولید کننده بزرگ نیستم درامد هم زیاد نیست و فقط به خاطر این که کیفیت این کود رو خودم دیدم این کار رو دارم ادامه میدم البته تا بتونم با تشکر

 

  آقای وحید عزیزالله

در تاریخ 1394/04/09

  همکارانی که ادعا دارید که با تولید ورمی کمپوستی که دارید میتونید روی عملکرد و تولید کشاورز بذارید .به لحاظ تجربه خودم: اون تولید کننده بیاید ورمی کمپوست تولیدی خودش رو در یه مزرعه و باغ امتحان کنه و از لحاظ تجربی برای خودش ثابت بشه و بعد مشاهدات که نسبت، حالا به شاهد و تیماری که گذاشته مقایسه کنه اونوقت بیاد محصول تولیدی خودش را به کشاورز پیشنهاد بدهد.اینارا به لحاظ دانسته های تولید کننده از محصول خود گفتم و برای اعتماد بهتر کشاورز از ورمی کمپوست تولید کننده می باشد.بنده حقیر گلخانه دار
هستم به خاطر اینکه ورمی کمپوس تولیدی خودم را در گلخانه استفاده نموده ام و ویژگیها این کود دیدم. همکارانم در زمینه گلخانه داری کار می کنند به خاطرمشاهداتشون روی محصولات گلخانه ام تو این چند سال اقدام به خرید نموده اند.

 

  آقای م.ر.طالبي

در تاریخ 1394/01/19

نمره 10  از 10

  باسلام ليسانس حسابداري هستم .به دلايلي و نيز درامد سالم ومقبول کشاورزي حسابداري رو رها کردم وبه کشاورزي مشغولم .بنده امسال کودمرغي کنسانتره رو ازمايش ميکنم يعني استفاده کردم .دوست دارم ورمي کمپوست را نيز ازمايش کنم ولي دسترسي ندارم .ازکجا ميتونم به مقدارکم تهيه کنم وبعد ازاستفاده صادقانه نيجه رو به کشاورزان عزيز اعلام کنم .محصولات امسال بنده : چغندرفند-کدو-افتابگردان-انگور-ازاذربايجان غربي هستم .


 

  خانم فعال14

در تاریخ 1394/01/03

نمره 10  از 10

  باسلام خدمت شما وتمام زحمت کشان در راه جها اقتصادی من میخواستم تولید ورمی کمپوست رو راه اندازی کنم ایا در شهر رفسنجان جایی که بیشتر پسته کار هستند کسی مشتری این نوع کود میباشد ضمنا اگر بخواهم اول با پیدا کردن مشتری وارد این کار بشوم چطور کود استاندارد را بشناسم و با قیمت مناسب بخرم ممنون میشوم اگر راهنماییم کنید

 

  خانم شاکری

در تاریخ 1393/12/24

  سلام. از اطلاعاتتون ممنونم.ولی واقعا توی بازار ورمی همه چیز عجیب و غریبه. من خودم تولید کننده بودم برای فروش کلی زحمت کشیدم به قیمت هر کیلو 50 تا 100 تومان از من می خریدن ولی حالا که می خوام خودم بخرم زیر 500 تا 600 تومان نمیفروشند.
مشکل اینجاست که یه سری شرکت وجود دارند که بین تولید کننده و خریدار واقعی فاصله انداختند.

 

  آقای مصطفى کریمی

در تاریخ 1393/12/24

نمره 10  از 10

  سلام اقا من نمیدونم ورمی کمپوست خوب ارزون ازکجایاید پیداکنم

 

  آقای کیومرث

در تاریخ 1393/10/04

  باسلام واقعلا کمپوست ارزش استفاده در باغات ما رو داره یا پول هدر دادنه لطفا صادقانه جواب دهید چون برام جوابش مهمه ممنون


* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
جناب اقای کیومرث،
پیشنهاد ما این است. فرض کنید کود ورمی کمپوست کلاهبرداری است. 1000 کیلو ورمی کمپوست می شود 200 تا 300 هزار تومان. اجازه بدهید 300 هزار تومان سر شما کلاه برود!. 1000 کلیو بخرید و زیر 10 درخت خود بریزید. محصول این 10 درخت را با درخت های دیگر مقایسه کنید.
در اینجا، یا 300 هزار تومان کلاه سر شما رفته است و یا با 300 هزار تومان تجربه و اطمینانی چند ده میلیونی بدست آورده اید.
تمام خریداران امسال ما کسانی هستند که سال گذشته به صورت محدود و آزمایشی استفاده کرده اند و امسال برای کل باغ خود سفارش داده اند و یا در باغ های همسایه تاثیر آن را دیده اند.
البته فراموش نفرمایید که ورمی کمپوست هم درجه بندی دارد و موقع خرید فقط از تولید کنندگان معتبر تهیه فرمایید.
موفق باشید.

 

  آقای خصالی

در تاریخ 1393/09/19

  با سلام و عرض ادب من که با یکسال زحمت ضرر زیاد کردم دوستان خواهش میکنم گول تبلیغات را نخورید بازار ورمی خوب نیست والسلام

 

  آقای یک رهگذر

در تاریخ 1393/09/01

نمره 1  از 10

  سلام
خیلی جالبه - ورمی کمپوست کیلویی 150 تومن در صورتی که سرند نشده من کیلویی 18 هزار تومن خریدم - 24 هزار تومن خریدم - 5هزار تومن خریدم - 1هزار تومان هم خریدم
با تراکم های مختلف -- همه مدله رفته تو پاچم تا بفهمم چی به چیه
ولی چیزی که فهمیدم اینه که خیلیا اصلا ورمی کمپوست تولید نمیکنند
فقط 20 روز کرم رو میریزند قاطی کود گاوی بعد همه رو بار میزنند و میگن این هم ورمی کمپوست
من خودم ازمایشی تولید کردم - -- 10 کیلو شد - این 10 کیلو الان باعث شده یه درخت 2ساله که نهال محسوب میشه الان میوه بده من خودم موندم چطوری نارنگی داد --- ورمی کمپوست خیلی هم به صرفست - من میخوام باغ پرتقال بزنم کلا بر پایه ورمی کمپوست ارگانیک کار کنم - ولی به شرطی که واقعا ورمی کمپوست باشه -- نه کود شسته شده همراه ایزینیا فتیدا - اینجوری به صرفه نیست - در نتیجه میشه کیلویی 150 تومن --- خب همینه دیگه درست تولید کنید خواهشا -

 

  آقای محمد غلامی

در تاریخ 1393/08/10

نمره 1  از 10

  سلام و خسته نباشید به همه شما تولید کنندگان و مسولین این سایت خوب
من این کار رو از سال91 در استان گلستان شهر گرگان توسط... شروع کردم و طبق صحبت های شده بازار فروش را تضمین کرده ولی رو کاغذ نیاوردیم و حدود 60 میلوین از این آقا کرم خرید کردم که نقدا به اشیان پرداخت شد و تا الان حدود 60 میلیون دیگه خرج کردم .
از همون روز اول هرجایی که فکرشو کنید برای فروش سر زدم از جهاد کشاورزی تا سازمان حمایت کشاورزی و و و ولی هیچ کدوم حمایت نکردن و الان من موندم و حدود 100 تن کود که خریداری نداره.
اطلاع رسانی این سایت خوبه و افراد خوبی هم عضو هستند و... همه هم میگن قیمت کود رفت بالا تحول در بازار فروش صورت گرفت بعضی از تولید کننده ها که به گفته خودشون وضعیتشون خوبه و رو به راه هستند ولی من که تو شهری هستم که اقتصاد اصلیش کشاورزی و دامداریه چیزی از تحولات ندیدم و سال به سال هم که میگذر بیشتر روی ضررم میره.
من حاضرم کل کودمو زیر قیمت بازار زیر قیمت اون چیزی که تو سایت اومده بفروشم لطفا شما تولید کننده ایی که اوضاع کار بار عالیه و همیشه تقضای شما از عرضه تون بیشته بیا و محصول من بخر.
محمد غلامی استان گلستان گرگان

 

  خانم ناشناس

در تاریخ 1393/06/29

  با سلام
در مورد مجلس بايد بگويم به نظر يك كارهايي داره انجام ميشه
الان مجموعه ي ما در چند زمين كشاورزي اي كه خود مجلس در اختيارمان گذاشته است با ورمي كمپوست در حال كشاورزي هستيم و محقق ها و افرادي از كميسيون كشاورزي و سلامت به محصولات نظارت دارند
انشاله در صورت خبرهاي خوب حتما به دوستان اعلام خواهيم كرد

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
بله. خوشبختانه فعالیت هایی در حل انجام است و سطوح مختلفی درگیر کار هستند که امیدواریم به نتیجه برسیم.

 

  خانم تولیدکننده

در تاریخ 1393/06/27

نمره 1  از 10

  خودتان دست ازاین کلکها وفیلم بازیهابرداریداینم شیوه ی جدیداستثمارمردمه که شمادست گرفتین خجالت داره والا

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
نظر شما برای ما محترم است. امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات مناسب، رضایت شما را نیز جلب کنیم.

 

  آقای شرکت قیزیل توپراق سهند

در تاریخ 1393/06/05

نمره 10  از 10

  با سلام و احترام
آقای جوادزاده و آقای عزیز شرکت ما آماده ارائه مشاوره رایگان خدمت شما دوستان عزیز می باشد.
متاسفانه بعضی از افراد از این موقعیتها سوء استفاده می کنند و با سر هم کردن یک سری مطالب تقاضای هزینه های میلیونی برای آموزش می کنند که به هیچ وجه قابل قبول نیست
شرکت ما برای مقابله با این افراد به صورت رایگان آماده راهنمایی شما عزیزان و راه اندازی سایت می باشد
با تشکر

 

  آقای عزیز

در تاریخ 1393/06/04

نمره 10  از 10

  سلام میخواهم در کار ورمی کمپوست کار کنم ایا واقعآ مشتری داره خواهشن راهنمای کنید

 

  خانم رابطیان

در تاریخ 1393/06/03

  2 پیشنهاد هم برای شما داشتم.اول اینکه در بانک اطلاعات شما امکان جوستجو و پیدا کردن یک شرکت خاص وجود ندارد.دوم امکانی برای ویرایش اطلاعات وارد شده توسط کاربر را ندارد.اگر خواسته باشم تلفن شرکت که عوض شده تغییر دهم نمیشود.
ممنون از شما

* پاسخ مرجع ورمی مپوست ایران *
درست می فرمایید.
در حال برنامه ریزی هستیم که بازار ورمی کمپوست ایران را با امکان ثبت نام خود شما فعال کنیم.
برای تغییر شماره تلفن های فعلی، یک ایمیل به نشانی ایمیل ما info@evermi.ir ارسال فرمایید.

 

  آقای رابطیان

در تاریخ 1393/06/03

نمره 10  از 10

  با سلام خدمت آقای طالبی امیدوارم پاینده باشید.این دوستانی که همش مینالند بدانند که کسانی در همین بازار خیلی خوب کار میکنند.خود ما هم در همین بازار نه تنها کود خودمان , بلکه کود دوستان رو هم خریداری کردیم و به فروش رساندیم.اینکه دست رو دست بگذاریم و منتظر باشیم که یک نفر بیاید و کودمان را بخرد نمیشود.اولین پیشنهاد من این است که با هم متحد شویم و اجازه ندهیم که خریدار از آب گل آلود ماهی بگیرد.بیاییم برای یک برند خوب سرمایه گذاری کنیم و از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.یااینکه یکنفر سرمایه گذار بیاید کودرا از تولیدکنندهای خرد خریداری کند ودر بازار تحت یک برند خوب عرضه کند.خود من دارم در این مسیر حرکت میکنم ولی با سرمایه کم, و اگر خدا یاری کند در اولین فرصت همین مسیر را طی خواهیم کرد و محصولمان تحت اسم کود آرمان به بازار خواهد آمد.
توجه داشته باشیم اگر یک خریدار به این سایت مراجعه کند و نظرات شما را بخواندچه فکری در مورد این کار خواهد کرد.مسلم است که سوء استفاده خواهد کرد.پس بیاییم به جای گله راهکار ارایه دهیم و با هم متحد باشیم.به هر حال این نیز بگذرد.
با تشکر از زحمات شبانه روزی شما همه دوستان
رابطیان از شرکت آرمان کاران زبده

 

  آقای تولید کننده

در تاریخ 1393/05/28

  آقای طالبی من دیگه نمیدونم مشکل بقیه چیه و چرا به نتیجه نرسیدند ما تا الان هیچ مشکلی تو فروشمون نداشتیم و همیشه میزان تقاضامون بیشتر از تولیدمون بوده هم در بحث کود و هم در بحث کرم مهمترین عاملشم اینه که با صداقت جلو رفتیم و کاملا تخصصی... این صنعت باید به دست متخصصین خودش سپرده بشه تا همه مشکلات حل بشه تلاش شما به جایی نخواهد رسید چرا که کار شما هم واسطه گریست

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
بسیار خوشحالیم که لااقل شما موفق عمل می کنید و اتفاقا ما هم از دیگر تولید کننده ها می خواهیم که مثل شما عمل کنند و قبل از تولید، بازار خود را مانند شما ایجاد کنند. البته هدف ما از راه اندازی سایت اشتراک تجربیات تولید کننده ها با همدیگر بود. کاش شما لطف کنید و این تجربیات و روش یافتن مشتری و نوع مشتری ها و ... را برای دیگر تولید کننده ها هم بازگو بفرمایید تا آنها هم منتفع شوند که هم خیر دنیا در آن هست و هم خیر آخرت.

برای شما دوست عزیز که متاسفانه نام و نشانتان را اعلام نکرده اید، آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

 

  خانم طاووسی

در تاریخ 1393/05/27

نمره 10  از 10

  سلام
وقت همگه دوستان به خیر و خوشی...
برای من یه سؤال ایجاد شده که:
چرا باید قیمت کود کمپوست ۱۰۰ یا ۱۵۰ تومان باشد…؟؟؟
وقتی که این کود قابل رقابت با کودهای شیمایی هست، چرا اینقدر ارزان…؟؟؟
به نظر من اگر آنالیز کودی خوب باشه تا قیمت ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان نیز ارزش داره...
تشکر

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
ما هم خوشحال می شویم که ورمی کمپوست با قیمت مناسب و به صرفه خریداری شود. اگر بتوانید به ما کمک کنید تا بتوانیم خریدارانی پیدا کنیم که ورمی کمپوست را با قیمت عادلانه و مناسب بخرند، ممنون می شویم اگر کمک کنید و دست به دست هم دیگر بدهیم تا بتوانیم به تولید کنندگان عزیزمان کمک کنیم تا محصولشان را بفروشند.

 

  آقای اسدی

در تاریخ 1393/05/27

نمره 10  از 10

  با سلام وعرض خسته نباشید
این قیمت های که گفته شد 130یا160 تومان کیلویی /این قیمت خرید کود دامی و اماده کردن ان است است حتی تا200 تومان هم در میاد ان وقت چه جوری بفروشیم به ان قیمت

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
دوستان عزیز، تولدی کنندگان گرامی،
ما نمی گوییم این قیمت درست است یا آن قیمت. ما می گوییم این قیمتی است که الان می خرند.

درست مثل بازار محصولات کشاورزی. مثلاً سه سال پیش، کشاورز سیب زمینی کاشته بود. یک سال زحمت کشیده بود، هزینه تمام شده سیب زمینی اش (مثلاً)، شده بود 300 تومان، اما در بازار سیب زمینی را کیلیویی 250 تومان هم نمی خریدند. خریدار نداشت.

چه من و شما بخواهیم و چه نخواهیم، واقعیت این است که "بازار" و "خریدار" قیمت را تعیین می کند.

یک مثال دیگر می زنم، محصولی مانند "خودرو پراید" مثلاً فرض کنیم برای سایپا 12 میلیون هزینه تولید دارد. آن را در بازا به قیمت 20 میلیون عرضه می کند و خریدار هم دارد و می فروشد. اینجا هم همان ماجرای "تقاضای بازار" است. اگر کسی پراید را 20 میلیون نخرد، کارخانه می فروشد 18 میلیون، بعد 15 میلیون، بعد 12 میلیون و اگر 12 میلیون هم نخرند، قیمت می شود 10 میلیون!. یعنی حاضر می شود همان تعدادی را که تولید کرده و روی دستش مانده را 10 میلیون بفروشد و تولید را قطع می کند.

مثال دیگری برای شما می زنم، فرض کنید مثلاً قیمت یک نوع پاکت در بازار، 110 تومان باشد. فرض کنیم ناگهان 10 تولید کننده همزمان آن نوع پاکت پلاستیکی را تولید کنند. یکی عالی با قیمت 100 ریال، یکی بی کیفیت به قیمت 90 ریال و ... . و می خواهند به قیمت 110 تومان بفروشند. فرض کنید که روی هم 100 هزار پاکت پلاستیکی تولید کرده اند. آمده اند پاکت ها را بفروشند و در بازار دو تا خریدار بیشتر نیست که یکی 20 هزار پاکت می خواهد و دیگری 30 هزار پاکت. یعنی "کشش" بازار، کلاً 50 هزار پاکت است و در نتیجه 50 هزار پاکت خریداری نخواهد شد و روی دست تولید کننده می ماند (لااقل فعلا و تا وقتی که خریدار دیگری پیدا بشود که آن هم نیاز به چند ماه زمان دارد).

فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ یکی از تولیدکننده ها که تولیدش بی کیفیت بوده است، برای اینکه می داند کیفیتش پایین است و ممکن است خریدار را از دست بدهد و احتمالش کم است که خریدار از او خرید کند، می رود و پاکتش را 90 تومان ارائه می کند. یعنی به همان قیمتی که تولید کرده و بدون سود. تا خریدار می خواهد آن را بخرد، یکی دیگر که محصول خیلی خوب و با کیفیت تولید کرده و 100 تومان هم هزینه کرده و بدهی دارد و چک دارد می بینید خریدار را از دست می دهد، می رود جنس خوبش را حاضر می شود با همان 90 تومان بفروشد. اینجا تولید کننده محصول بی کیفیت می بیند اگر نفروشد روی دستش می ماند و پاکتش را 80 تومان ارائه می کند. تولید کننده خوب مجبور می شود لااقل برای پاس کردن چک هایش، پاکت را 70 تومان بفروشد و ....

این الان همان چیزی است که در بازار ورمی کمپوست اتفاق افتاده است. حجم عظیم تولید که خردیار ندارد و حالا تولید کننده های خوب دارند چوب تولید کننده نامرغوب را می خورند و تولید کننده نامرغوب چوب ناآگاهی و ورود بدون علم به عرصه تولید را. بازار به شدت نامتعادل شده است و متسافانه همه با هم متضرر شده ایم.

به هر حال، بازار، موضوع پیچیده ای است و این توضیحات را برای شما دادیم که موضوع کمی روشن شود. وگرنه خود ما تولید کننده هایی را می شناسیم که هزینه تولید محصولشان بیش از 200 تومان بوده. اما خریدار ندارد. این، واقعیت بازار امروز ورمی کمپوست ما است.

ما هم مثل شما امیدواریم به تدریج و با نزدیک شدن به فصل خرید کود، و انشاءالله با همکاری و همراهی مسئولان وزارت جهاد کشاورزی، خریداران اصلی، به جالی واسطه ها وارد عمل شوند و بازار رونق بگیرد.

مجدداً تاکید می کنیم که آنچه که در این مطلب گفته شده است، ربطی به شش ماه بعد ندارد. مربوط به همین امروز و همین بازار است.

 

  آقای تولید کننده

در تاریخ 1393/05/27

نمره 1  از 10

  آقای طالبی شما چرا فکر میکنی همه چی رو میدونی؟ اصلا تخصص شما چیه؟ یه سایت راه انداختی هر چی به ذهنت میرسه مینویسی؟ اصلا تعریف ورمی کمپوست رو میدونی؟؟؟؟؟؟// شما واسطه ای بیش نیستی مردم رو الاف نکن

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
دوست عزیز، ما هیچ وقت ادعا نکرده ایم که ورمی کمپوست را می شناسیم. ما هم مثل شما، یک تولید کننده بودیم که ورشکست شدیم و تازه فهمیده ایم که قبل از اینکه بفهمیم ورمی کمپوست چیست و تولید کنیم، باید می فهمیدیم که "بازار" چیست و فروش چیست و چگونه باید محصول تولیدی را به فروش رساند. حالا از طریق این سایت داریم تلاش می کنیم که بازار ورمی کمپوست را شکل بدهیم.

من، دوستانه و برادرانه، برای کمک به تولید کنندگان عزیز، یک خواهش از شما دارم. اگر واقعا شما می دانید ورمی کمپوست چیست، آیا امکان دارد یک خریدار معرفی کنید که بالای 200 تومان کود را بخرد تا با کمک همدیگر، به داد این تولید کنندگان عضو سایت برسیم؟

شما که بهتر از ما ورمی کمپوست را می شناسید، بیایید کمک کنید به این سه هزار و خرده ای تولید کننده که در سایت ثبت نام کرده اند و هر روز صدها درخواست برای فروش ورمی کمپوست خود به هر قیمتی دارند، بیایید دست به دست هم بدهیم و این عزیزان تولید کننده را از این مشکلات خلاص کنیم.

شما که ورمی کمپوست را می شناسید، آیا می شود تعدادی از خریداران را به این اعضا معرفی کنید؟ آیا می شود ما را راهنمایی کنید که بدانیم چگونه به این تولید کنندگان می توانیم کمک کنیم؟ آنچه از دست ما بر می آید، این است که همین سایت را راه اندازی کرده ایم تا در حد توان خود به این صنعت که دچار مشکلات عدیده است کمک کنیم.

هیچ وقت هم ادعای دانایی و علم نداریم. همین را که می بینید، در همین حد توانایی داریم. از شما و دیگر عزیزان هم همیشه خواسته ایم که ما را راهنمایی کنند تا خدمات بهتری از طریق سایت ارائه کنیم.

دست یاری شما عزیزان را می فشاریم.

 

  آقای محمد ساعد

در تاریخ 1393/05/26

نمره 10  از 10

 

 

  آقای مظفري

در تاریخ 1393/05/26

نمره 10  از 10

  بنده اعتقاد دارم بايد قيمت ورمي كمپوست پايين بيايد وگرنه هيچ صرفه اقتصادي يا توجيهي براي كشاورز ايجاد نمي كند در ضمن هنوز هيچ تاييديه رسمي از طرف جهاد كشاورزي جهت استفاده از اين كود اعلام نشده است به صورت عمومي نه خاص لذا زياد به حمايت دولتي اميدي نيست.

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
جناب اقای مظفری،
ما هم با شما همعقیده هستیم. اگر "رادیو ورمی" و مصاحبه ما با آقای مقیمی را گوش کرده باشید، در آنجا هم این صحبت مطرح شد که باید به جایی برسیم که ورمی کمپوست با قیمت زیر 100 تومان تولید و با قیمت 150 تومان (با احتساب هزینه جابجایی و حمل و نقل و دگو و ...) به دست کشاورز و باغدار برسد. البته، هنوز نه تولید کنندگان ما توانسته اند به چنین قیمت تولیدی دست پیدا کنند و نه کشاورزان ما تقاضا و کشش لازم را در بازار ایجاد کرده اند.

درباره حمایب دولت و جهاد کشاورزی و ...، این موضوع خواهی نخواهی اتفاق می افتد. هم مسئولان و هم متخصصان می دانند که در 20 سال گذشته به شکل بسیار شدیدی خاک ما به دلیل بهره کشی بالا واستفاده غیر اصولی و نادرست کودها و مواد شیمیایی آسیب دیده است و ناچار از اجرای عملیات اصلاح خاک خواهیم بود و ورمی کمپوست بهترین گزینه برای اصلاح خاک است.
کمپوست معمولی که از زباله تولید می شود، هرچند می تواند نقش داشته باشد اما ورمی کمپوست به دلیل کاملا بیولوژیک بودن آن، و فرایند ارگانیک تولید آن، بهترین گزینه خواهد بود. بنابراین ما آینده این صنعت را روشن می بینیم.
درباره تاییده رسمی، شاید منظور شما "دستورالعمل اجرایی" باشد که حق با شما است. ما هم مانند شما و دیگر عزیزان معتقدیم انشاءالله با حذف تدریجی سوبسید کود های شیمیایی و ترویج استفاده از کود های آلی، شاهد افزایش شاخص های سلامت محصولات کشاورزی و در کنار آن، رونق بازار ورمی کمپوست باشیم.

 

  آقای رسول

در تاریخ 1393/05/25

نمره 10  از 10

  مجلس در نظر دارد جهت بهبود سلامت عمومی جامعه، کشاورزان را به سوی مصرف کمتر کودهای شیمیایی و سموم سوق دهد و تنها جانشین برای این کودها کود ورمی کمپوست است زیرا سایر کودها منبع شیمیایی و مضر دارند و در بحث کود خام دامی، مشکل علف هرز و استفاذه از علف کش مصرف کود خام را نیز محدود می کند.

* پاسخ مرجع ورمی کمپوست ایران *
درباره اینکه مجلس چنین قصدی دارد یا خیر، ما اطلاع ذقیق نداریم. آیا بازدید کنندگان محترم درباره این خبر، اطلاعا دقیق و مستندی در اختیار دارند؟

 

لطفاً شما هم نظر خود را درباره این مطلب با دیگران به اشتراک بگذارید.

از اینکه نظرات خود را درباره مطالب سایت با دیگر بازدیدکنندگان به اشتراک می گذارید سپاس گذاریم.

 

         
 

عنوان :

   
         
 

نام و نام خانوادگی :

   
         
 

ایمیل شما

  (ایمیل نمایش داده نخواهد شد)  
         
 

نظر شما درباره این مطلب در سایت :

  این مطلب خوب بود.

اطلاعات خاصی نداشت.

 
         
 

توضیحات شما درباره این مطلب :

  (لطفاً فقط فارسی تایپ کنید. متشکریم)

 
         
     

برای ثبت نظر، عدد 20716 را وارد کنید :

 
         

 

(نظرات شما پس از تایید توسط مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود.)


 

 

 

موضوعات مرتبط با این مطلب :

 

اخبار ورمی کمپوست


 

 

مطالب مشابه (مطالبی که هم گروه این مطلب هستند یا دارای ارتباط موضوعی هستند) :

 
ایرادهای وارد شده به مرجع ورمی کمپوست ایران

پنجمین نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی ، ارگانیک و صنایع وابسته (IRAN AGROTECH 2015)

بهره گیری از وِرمی کمپوست، راهکاری برای مقابله با کمبود آب

نامه وارده - درباره رادیو ورمی - آقای یعقوب سهامی

تحویل 1 تن ورمی کمپوست به باغداران زیرکوه خراسان جنوبی

عدم تعهد دولت به کشاورزی ارگانیک

تجمع مال باختگان شرکت سرمایه گذاری ورمی کمپوست مقابل فرمانداری دزفول

اولین همایش ملی ایده های نوین در کشاورزی

هفته جهاد کشاورزی دی ماه یا خرداد ماه؟

حمایت این دولت از کشاورزی بی نظیر است

کنفرانس مدیریت بهره وری در بخش کشاورزی و دامپروری

برگزاری دومین همایش بین المللی توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانیک در اتاق بازرگانی ایران

سومین کنگره ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم

اولین نمایشگاه تخصصی محصولات و فرآورده های ارگانیک

دومین همایش بین المللی توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانیک

سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت پسماند، بازیافت و بیومس

بیست و یکمین نمایشگاه اگروفود ایران 1393

ایفای نقش سپاه پاسداران در تولید ورمی کمپوست

اطلاعیه مهم شرکت یکان

کود الی و ورمی کمپوست به سمت کشاورزی می رود

شیوه کلاهبرداری 4000 میلیارد تومانی در صنعت ورمی‌کمپوست

سفارش تبلیغات در سایت ورمی کمپوست

 

 

 

قابل توجه خریداران ورمی کمپوست

بازار ورمی کمپوست ایران - خرید و فروش ورمی کمپوست - قیمت ورمی کمپوست

 

xxxx

 

 

این مطلب را در فیس بوک به اشتراک بگذارید این مطلب را در گوگل پلاس به اشتراک بگذارید

 

 

 

 

 

اینجا هستید

بانک اطلاعات ورمی کمپوست

اخبار ورمی کمپوست

 
   

مشاهده نظرات سایر کاربران درباره این مطلب

مطالب مشابه

ایرادهای وارد شده به مرجع ورمی کمپوست ایران
پنجمین نمایشگاه بین المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی ، ارگانیک و صنایع وابسته (IRAN AGROTECH 2015)
بهره گیری از وِرمی کمپوست، راهکاری برای مقابله با کمبود آب
نامه وارده - درباره رادیو ورمی - آقای یعقوب سهامی
تحویل 1 تن ورمی کمپوست به باغداران زیرکوه خراسان جنوبی
عدم تعهد دولت به کشاورزی ارگانیک
تجمع مال باختگان شرکت سرمایه گذاری ورمی کمپوست مقابل فرمانداری دزفول
اولین همایش ملی ایده های نوین در کشاورزی
هفته جهاد کشاورزی دی ماه یا خرداد ماه؟
حمایت این دولت از کشاورزی بی نظیر است
کنفرانس مدیریت بهره وری در بخش کشاورزی و دامپروری
برگزاری دومین همایش بین المللی توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانیک در اتاق بازرگانی ایران
سومین کنگره ملی کشاورزی ارگانیک و مرسوم
اولین نمایشگاه تخصصی محصولات و فرآورده های ارگانیک
دومین همایش بین المللی توسعه تجارت و بازار محصولات ارگانیک
سومین کنفرانس بین‌المللی مدیریت پسماند، بازیافت و بیومس
بیست و یکمین نمایشگاه اگروفود ایران 1393
ایفای نقش سپاه پاسداران در تولید ورمی کمپوست
اطلاعیه مهم شرکت یکان
کود الی و ورمی کمپوست به سمت کشاورزی می رود
شیوه کلاهبرداری 4000 میلیارد تومانی در صنعت ورمی‌کمپوست
سفارش تبلیغات در سایت ورمی کمپوست

جستجو های مشابه

قیمت ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت و بازار کود ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت و بازار کود ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کود کمپوست جستجوی عبارت "قیمت کود کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
ورمی جستجوی عبارت "ورمی" در سایت با استفاده از گوگل
ورمی کمپوست جستجوی عبارت "ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
خرید ورمی کمپوست جستجوی عبارت "خرید ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کمپوست جستجوی عبارت "قیمت کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
کمپوست جستجوی عبارت "کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کود ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت کود ورمی کمپوست " در سایت با استفاده از گوگل
بازار فروش کمپوست جستجوی عبارت "بازار فروش کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
بازار فروش کمپوست ایران جستجوی عبارت "بازار فروش کمپوست ایران" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کرم ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت کرم ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
خرید و فروش کمپوست جستجوی عبارت "خرید و فروش کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
بازار ورمی جستجوی عبارت "بازار ورمی" در سایت با استفاده از گوگل
فروش ورمی کمپوست جستجوی عبارت "فروش ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
بازار کمپوست جستجوی عبارت "بازار کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
خرید و فروش ورمی کمپوست جستجوی عبارت "خرید و فروش ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کمپوست ورمی جستجوی عبارت "قیمت کمپوست ورمی" در سایت با استفاده از گوگل
خرید و فروش ورمی کمپوست در سال 93 جستجوی عبارت "خرید و فروش ورمی کمپوست در سال 93" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت هر کیلو کود ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت هر کیلو کود ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت روز ورمی کمپوست جستجوی عبارت "قیمت روز ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کود ورمی کمپوست در بازار جستجوی عبارت "قیمت کود ورمی کمپوست در بازار" در سایت با استفاده از گوگل
وزارت جهاد کشاورزی جستجوی عبارت " وزارت جهاد کشاورزی" در سایت با استفاده از گوگل
بازار ورمی کمپوست جستجوی عبارت "بازار ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
فروش کرم جستجوی عبارت " فروش کرم" در سایت با استفاده از گوگل
کشاورزی جستجوی عبارت "کشاورزی" در سایت با استفاده از گوگل
خرید و فروش ورمی کمپوست جستجوی عبارت " خرید و فروش ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
کودهای کشاورزی ارگانیک جستجوی عبارت "کودهای کشاورزی ارگانیک" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت هر کیلو کمپوست جستجوی عبارت "قیمت هر کیلو کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
عمده فروش ورمی کمپوست جستجوی عبارت "عمده فروش ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کمپوست در ایران جستجوی عبارت "قیمت کمپوست در ایران" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت کود کمپوست خریداری شده توسط جهاد کشاورزی جستجوی عبارت "قیمت کود کمپوست خریداری شده توسط جهاد کشاورزی" در سایت با استفاده از گوگل
روش های مختلف تولید ورمی کمپوست جستجوی عبارت "روش های مختلف تولید ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
بازار کود کمپوست در ایران جستجوی عبارت "بازار کود کمپوست در ایران" در سایت با استفاده از گوگل
تولید کود جستجوی عبارت " تولید کود" در سایت با استفاده از گوگل
کود های جستجوی عبارت "کود های" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت ورمی کمپوست در بازار جستجوی عبارت "قیمت ورمی کمپوست در بازار" در سایت با استفاده از گوگل
قیمت هر کیلو کود کمپوست جستجوی عبارت "قیمت هر کیلو کود کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
وضعیت بازار ورمی کمپوست جستجوی عبارت "وضعیت بازار ورمی کمپوست" در سایت با استفاده از گوگل
بازار ورمی کمپوستی جستجوی عبارت "بازار ورمی کمپوستی" در سایت با استفاده از گوگل

بانک اطلاعات ورمی کمپوست

مقالات آموزشی ورمی کمپوست

تولید ورمی کمپوست

کرم ایزینیا فتیدا

بستر سازی ورمی کمپوست

چای کمپوست

بازاریابی ورمی کمپوست

استفاده از ورمی کمپوست

مقاله های علمی ورمی کمپوست

تولید کنندگان ورمی کمپوست

خریداران ورمی کمپوست

محصولات و کشاورزی ارگانیک

تولید کننده تجهیزات مرتبط

مشاوره و راه اندازی فارم

اخبار ورمی کمپوست

وب سایت های ورمی کمپوست

ماهنامه ها و مجلات ورمی کمپوست

سازمان ها و ارگانهای مرتبط

منابع و مراجع علمی ورمی کمپوست

شرکت های خارجی

منابع و مراجع علمی خارجی

سایر وب سایت های ورمی کمپوست

مراجع کشاورزی ارگانیک

خبرگزاری های مرتبط

سایت های evermi.ir

سایر وب سایت ها

وبلاگ های ورمی کمپوست

رادیو ورمی

بازدید از فارمها تولیدی

ویدئو ورمی

سایر بخش های سایت ورمی کمپوست

عضویت در خبرنامه ورمی کمپوست

عضویت در خبرنامه سایت

جستجوی پیشرفته سایت ورمی کمپوست

جستجوی پیشرفته در سایت

فیدخوانRSS ورمی کمپوست

فیدخوان RSS

فیدخوان ATOM ورمی کمپوست

فیدخوان ATOM
   

جدیدترین نظرات ثبت شده در سایت

1396/06/20 محمد
بسیار علی.محمدبیگی


1396/05/04 ایمان
لطفا اگه کسی از پرونده سیکاصنعت خبرداره بگه که کجا باید مراجعه کنیم من شهرستان هستم نمیدونم الان کجا باید برم


1396/04/31 سارا باقری
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکارانتون من فارغ التحصیل رشته کشاورزی هشتی هستم و علاقه من به یادگیری پرورش کرم و ورمی کمپوست با توجه به گفته های اقای مقیمی برای یادگیری باید به البرز رفت ولی برای کسایی که در راصفهان هستن چه طور امکان استفاده از کلاسها هست اینجور ه کبعیض هستش ضمن اینکه درسته که اقای مقیمی تجربه کردن و خدا این توان رو بهشون داده والبته خودشون هم بر این باور هستن کاش قیمت کلاشا رو جوری میذاشتن که همون خدا راضی باشه اخه بیست ملیون برای کسی که میخواد تازه اموزش ببینه و ببینه چند چنده تو این بازار خیلی زیاده مخصوصا برای خانم ها یا حداقل شرایطی یا تعهدی میذاشتن که مثلا ایشون اموزش میدادن و اون فرد اموزش دیده شش ماه براشون مجانی کار میکرد که معادل کلاسا میشد ولی این که شما گفتین واقعا بی انصافی برای کسی که توان مالی ندارخ ولی استعداد تلاش و پشتکارش و داره موفق و پیروز باشید


1396/04/25 سمیرا مرادی
خوب بود اما کااش اطلاعات دقیق تر و کامل تری داشت


1396/04/15 رامین تشکری
با سلام
لطفا فروشنده ای دراستان فارس معرفی نمایید
ممنون


1396/04/15 رامین تشکری
با سلام
بسیار کارآمد وخوب بود ممنون


1396/02/10 ابراهیم محمدپور
سلام وعرض ادب مطالب خوب بود
کدام کود حیوانی مناسب این کار است؟


1396/02/08 زند
دوستان عزیز من توی کار تجارت هستم به تازگی یک مشتری برای این محصول شما پیدا شده البته خارجی و من می خواستم اگر مایل هستید همکاری صورت بگیره میتونید به من ایمیل بزنید دوستان که در حوزه تولید هستند میتوانند مشتری مستقیم داشته باشند با تشکر از سایت مفیدتون


1396/01/09 فرشید فرهودنیا
سلام
بنده علاقه مند خرید بهترین ورمی کمپوست می باشم و آموزش تولید این محصول می خواهم


1395/12/10 حامد اسماعیلی

بسم تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
بنده تولید کننده در شهر اصفهان هستم با میزان تولید 10 تن در ماه با کیفیت عالی و بدون آلودگی و ناخالصی ( ماسه و شن ) تقضا دارم در صورتی که امکان خرید هست تماس حاصل بفرمایید .
با سپاس فراوان


توصیه های ورمی کمپوست

رادیو ورمی - صدای صنعت ورمی کمپوست ایران

سفارش تبلیغات در سایت ورمی کمپوست

سایر وب سایت های ورمی کمپوست

ورمی کمپوست

 

ورمی کمپوست در پارس سنتر

 

ورمی کمپوست ایران

 

ورمی کمپوست در بلاگفا

 

ورمی کمپوست در یوتیوب

 

ورمی کمپوست در گوگل پلاس

 

ورمی کمپوست در میهن بلاگ

 

ورمی کمپوست در تامبلر

 

ورمی کمپوست در رزبلاگ

 

ورمی کمپوست در پرشین بلاگ

 

ورمی کمپوست در آپارات

 

ورمی کمپوست در ورد پرس

 

ورمی کمپوست درفیس نما

 

ورمی کمپوست در پارسی بلاگ

 

ورمی کمپوست در بلاگ اسکای

 

ورمی کمپوست در VCP

 

ورمی کمپوست درابر بلاگ

 

ورمی کمپوست در کلوب

 

ورمی کمپوست درهم میهن

 

ورمی کمپوست درروم فا

 

ورمی کمپوست در ایران بلاگ

 
  

پیوند های روزانه ورمی کمپوست

رویال کشت - تحویل ورمی کمپوست در سراسر ایرانوب سایت ورمی کمپوست


طراحی وب سایت منظم


توسعه نرم افزار منظم - طراحی وب سایت - ارتقاء Rank و رتبه وب سایت در نتایج موتور های جستجو


توسعه نرم افزار منظم - طراحی وب سایت، تور مجازی، پانوراما


سفارش تبلیغ و معرفی محصولات در ورمی کمپوست


مپکا : مرکع پژوهش های کشاورزی ایران


بازار ورمی کمپوست ایران


ثبت نام در خبرنامه مرجع ورمی کمپوست ایران

   

 

 
 

وب سایت eVermi.ir مرکز اطلاعات ورمی کمپوست، خرید و فروش ورمی کمپوست، قیمت ورمی کمپوست و معرفی محصولات ارگانیک

طراحی وب سایت ورمی کمپوست، سئو، SEO، بهینه سازی برای موتور های جستجو و تبلیغات در این سایت : توسعه نرم افزار منظم www.monazam.ir